מיטות

מיטות, מזרנים

השיקולים שמלווים ברכישת מיטות לילדים, שונים מהשיקולים שמלווים ברכישה עבור מבוגרים. המבוגרים צריכים מיטה זוגית, שתתכתב כהלכה עם סגנון חדר השינה, שתתאים לשידות, שתהיה אורתופדית, וכיוצא בזאת. הילדים צריכים מיטה שתספק תמיכה אופטימלית לקצב בו הגוף שלהם מתפתח, שתעמוד בפני הניתורים והקפיצות שלהם, שתהיה מעוצבת, ססגונית ומקושטת בהתאם לגיל, וכמובן שתהיה נוחה, כי כידוע הילדים מתפתחים וגדלים בשנתם, ויש חשיבות מכרעת שהם יישנו בנינוחות. אבל האם ידעתם כי לדתיים יש צרכים אחרים בכל הנוגע למיטה? לכן, הרשו לנו להציג בפניכם את המיטה יהודית, המיטה שנולדה ושיוצרה במיוחד לקהל המאמינים.

מה מאפיין את מיטות יהודית למגזר הדתי?

כידוע לכל, המגזר הדתי שומר על מצוות הנידה, שבעיקרון מחייבת שבני זוג לא יקיימו יחסי מין כאשר האישה במחזור, ועד אשר היא טובלת את גופה במקווה. באם בני הזוג יישנו אחד ליד השניה באותו המיטה, לא תמיד יהיה קל לשמור ולקיים את המצווה הכה חשובה, בשל פיתוי, חשק מיני, תאוות בשרים, וכיוצא בזאת. אבל כמו בכל תחום, אף לכך נמצא פתרון מושלם. הכירו את מיטות יהודית. עסקינן אודות מיטות למגזר הדתי, אקסקלוסיביות. יודעי דבר מדווחים שמיטות אלו לאו דווקא נועדו למגזר הדתי, יש הרבה חילוניים שרוכשים אותן, מתוך הכוונה לאפשר לעצמם להתנתק זה מזו לפעמים, כאשר יש מישהו מבני הזוג שנוחר או שמרבה להסתובב במיטה, והשני סובל מקשיי הירדמות בשל כך.

כאשר מייצרים את מיטת יהודית מקפידים כי בין כל מיטה יהיה מרחש שבין שלושים סנטימטר לבין ארבעים סנטימטר מינימום. השם מיטה יהודית מרמז עליה. ההלכה היהודית מכתיבה כי אסור לגבר ולאישה, שבאו בברית החופה והקידושין, לישון ביחד באותה המיטה זוגית בזמן נידת האישה, ובשל כך האופציה של מיטה זוגית שניתנת להפרדה, מהווה בשורה משמחת לקהל המאמינים.

מה היתרונות של מיטות יהודיות?

  • מיטות יהודיות מאפשרות שינה יותר איכותית – לא כולם צולחים שינה עמוקה ואיכותית כאשר לצדם בני הזוג שלהם, ולא משנה עד כמה הם אוהבים אותו. מכיוון שלעתים בני הזוג מרבים להסתובב במיטה, לדבר משנתם, ללכת משנתם, להחליף תנוחות, לחרחר, וכיוצא בזאת. זאת הסיבה לרכישת מיטה יהודית, להפריד את הכוחות מדי פעם, ולזכות בשינה ערבה למשך כל הלילה.
  • המיטה היהודית מתאפיינת בכך שכאשר שתי המיטות מחוברות יחדיו לא קיים כל מרווח בין מיטה אחת לרעותה, מה שמבטל את ההרגשה של שכיבה על גבי שני מזרונים שהצמידו אותם. ולחלופין, כשצריך, על פי ההלכה, לישון בנפרד זה מזו, מפרידים את המיטות בלי בעיה, וכל אחת מהן מתפקדת כמיטה אינדיבידואלית ונוחה.
  • מיטה יהודית משפרת את התקשורת הבין אישית בין בני הזוג – המרחק הפיזי בין בני הזוג, שנמשך כשבועיים, גורם לבני הזוג לתקשר ולהביע אהבה בדרכים יצירתיות, שאינן כרוכות במגע פיסי, והם עובדים ביתר שאת על שיפור ואמצעי התקשורת המילולית שלהם. לאחר שבועיים מורטי עצבים, אין כמו להתאחד ביחד למיטה משותפת, ולחוות את הזוגיות כל פעם מחדש.